Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

Tydzień z internetem - 17.03.2016 r.

29/03/2016


PDF DRUKUJ

Użytkownicy  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy  w Piwnicznej – Zdroju włączyli  się w ogólnoeuropejską  akcję  „Tydzień z Internetem” .Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bezpieczny e-konsument”. Uczestnicy spotkania, które zorganizowała Biblioteka  17 marca 2016 r. dowiedzieli się m.in. jakie prawa przysługują kupującym w Internecie czy jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci . W specjalnie przygotowanym quizie odpowiadali na 10 różnych pytań . Np. jakie działania  związane z obsługą e-konta w banku powinny wzbudzić  czujność? Co zrobić , jeśli kupione przez Internet  buty okazują się za duże? Dokąd zwrócić się, gdy kupiony odkurzacz po miesiącu przestał działać ? O czym należy pamiętać logując  się do poczty e-mail z publicznego komputera, np. w bibliotece?. Rozwiązując quiz uczestnicy mieli okazję podzielić się własnymi doświadczeniami i przykładami  dokonywanych transakcji przez Internet.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów.  W Polsce, w ciągu pięciu edycji , w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48 000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa  Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.

Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji.

 

Galeria zdjęć

IMG_4180.JPG
IMG_4183.JPG