Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

O bezpieczeństwie jeszcze raz… „Dobrze cię widzieć”

O bezpieczeństwie jeszcze raz… „Dobrze cię widzieć”

12/03/2019

Uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii społecznej: „Dobrze cię widzieć”, realizowanej przez Fundację Narodowego Dnia Życia w ramach projektu „Bezpieczna droga”.

Głównym celem podejmowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Samo bycie widocznym na drodze nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jeżeli dziecko nie wie w jaki sposób powinno poruszać się w ruchu ulicznym. Tu nieoceniona jest rola osób dorosłych, w tym opiekunów i nauczycieli, którzy nauczą najmłodszych prawidłowych zachowań poza domem. Troska o bezpieczeństwo dzieci na drogach powinna prowadzić do kształtowania takich nawyków i postaw wśród dzieci, aby w przyszłości, jako młodzi ludzie potrafili bezpiecznie i mądrze uczestniczyć w ruchu drogowym.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, wszyscy uczniowie polskich szkół podstawowych, otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe. Trwa również ogólnopolska kampania medialna uwrażliwiająca rodziców na problem odpowiedzialnego korzystania z dróg przez dzieci. Nauczyciele zaangażowani w akcję mają możliwość przeprowadzenia ciekawych zajęć w oparciu o scenariusze lekcji nt. bezpieczeństwa na drodze. Podjęte działania z pewnością przyczynią się do wyrobienia nawyku właściwych zachowań wśród dzieci i wyczulenia ich na drogowe niebezpieczeństwa.

Zespół nauczycieli Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju

Galeria zdjęć

DSC_0022.JPG
DSC_0024.JPG
DSC_0025.JPG