Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

MZGKiM: Akcja rozdawania worków

MZGKiM: Akcja rozdawania worków

19/03/2019

INFORMACJA

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piwnicznej-Zdroju prowadzi akcję rozdawania worków na śmieci dla gospodarstw domowych. Zgodnie z przyjętymi przez Urząd Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju zasadami worki przeznaczone są na odpady (wg deklaracji) do końca bieżącego roku. Od miesiąca kwietnia nie będą wydawane przez pracowników oraz w siedzibie Zakładu.

Ilości normatywne przysługujące na gospodarstwo domowe:

 

1-2 osób

3-4 osób

5-6 osób

powyżej

Worki żółte

9

18

27

36

Worki zielone

9

9

13

18

Worki niebieskie

9

9

9

9

Worki brązowe

9

9

9

9

Worki czarne

9

18

27

36

Worki czarne przy nie segregacji

45

63

85

108

 

Prosimy o racjonalne gospodarowanie nimi i nieoddawanie worków niewypełnionych. Równocześnie informujemy, że zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wyposażenie nieruchomości w pojemniki (ewentualnie worki) należy do właściciela nieruchomości.

W przypadku konieczności dodatkowe worki będzie można zakupić w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piwnicznej-Zdroju lub innej placówce.

Pracownicy MZGKiM w Piwnicznej-Zdroju osobiście dostarczają worki do mieszkańców  gminy. Worki można odebrać również w siedzibie Zakładu w godzinach od 7.00 do 15.00. Właścicieli domków letniskowych prosimy o zgłoszenie się po ich odbiór do Zakładu.