Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

Park Zdrojowy w Piwnicznej - Zdroju

31/03/2016


PDF DRUKUJ

Pijalnia Artystyczna i Park Zdrojowy w Piwnicznej - Zdroju
ul Zdrojowa 42
33-350 Piwniczna - Zdrój

tel.18 446 44 53
www.pijalnia-artystyczna.pl
 


Piwniczna - Zdrój to popularne uzdrowisko ulokowane w Dolinie Popradu ok. 20 km na południe od Nowego Sącza. Okoliczne wody mineralne znane były od dawna, choć początkowo wykorzystywano je jako "kwaśne wody o cudownej mocy".

Sława Piwnicznej - Zdroju zacząła rozkwitać po roku 1885, w którym to zawitał w te strony pochodzący ze Lwowa dr Juliusz Korwin Gąsiorowski. Zasmakowawszy w tutejszych wodach doprowadził do przeprowadzenia fachowych badań i opracowań dotyczących walorów tutejszych źródeł.

Pierwszego odwiertu wód mineralnych dokonano w roku 1932.

Rozwój idei uzdrowiskowego charakteru Piwnicznej - Zdroju doprowadził do utworzenia w mieście Parku Zdrojowego i pijalni wód mineralnych. Pierwotnie przeznaczona była jedynie do konsumpcji wody, dziś pełni również funkcję Pijalni Artystycznej - miejsca przeznaczonego do organizacji rozmaitych wystaw, koncertów, przedstawień etc.

W zlokalizowanym przy Pijalni Parku Zdrojowym znajduje się również amfiteatr wykorzystywany do koncertów plenerowych. Urokliwe alejki parku pozwalają wycyszyć się i zrelaksować a szum płynącego nieopodal Popradu dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku. Najmłodsi mogą spędzić czas na utworzonym specjalnie dla nich placu zabaw a wszyscy nasi mili Goście mogą zakosztować wody wprost ze źródła jednej z piwniczańskich szczaw.

Galeria zdjęć

IMG_0788.jpg
Park_Zdrojowy.jpg
Pijalnia_ma_a_1.jpg