Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

Małe Piwnicoki

06/10/2016


PDF DRUKUJ

„Małe Piwnicoki” – zespół powstał w 2008 roku pod okiem instruktora p. Aleksandry Jurek – Szewczyk. W zespole tańczą dzieci w wieku 6-10 lat.

Obecnie zespół prowadzą Piotr Maślanka i Tymoteusz Florian oraz w ramach wolontariatu Katarzyna Sikorska. Podczas zajęć i integracji dzieci nie tylko ćwiczą , ale również przy tym się bawią i uczą gwary od pań Wandy Łomnickiej - Dulak i Krystyny Dulak  Kulej.

Zespół wyćwiczył już podstawowe układy do „błasioka” i „łobyrtanego”. „Małe Piwnicoki” debiutowały już po półrocznej działalności na Dniu Mamy. W dorobku Zespołu są zapisane występy w ramach „Dni Piwnicznej” oraz udział w XXXIV Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce, gdzie zdobyły wyróżnienie.

Zespół po raz pierwszy biorący udział w tak prestiżowym festiwalu pokazał program „Na łące”. „Małe Piwnicoki” były najmłodszym z 12 zespołów prezentujących się na Festiwalu.