Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

#sadziMY las z Prezydentem

#sadziMY las z Prezydentem

24/04/2019

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas.

Dlatego też serdecznie zapraszamy na parking przy budynku Nadleśnictwa Piwniczna (ul. Zagrody 32) od godziny 9:00. Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w Polsce. Sadzonki będą wydawane aż do wyczerpania zasobów.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić swoje drzewo. Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Zapraszamy.

Info i fot.: Nadleśnictwo Piwniczna

Galeria zdjęć

sadzenie_drzewek-01-1.jpg